Alkomat to urządzenie, które służy do pomiaru zawartości alkoholu we krwi danej osoby. Robi to, mierząc ilość oparów alkoholu w wydychanym powietrzu. Kiedy ktoś pije, połyka płynny alkohol etylowy, który następnie zostanie przekształcony w parę i uwolniony do jego płuc i wydychanego powietrza. Alkomaty są w stanie wykryć tę parę i obliczyć, ile alkoholu wchłonęła osoba, która w nią wdmuchnęła. Jest jednak na rynku wiele urządzeń, które choć podobne do siebie mają różne funkcję i ceny. Jaki zatem będzie najlepszy alkomat dla twoich potrzeb?

 

Alkomat PROMILER AL 8000 Plus

Alkomat PROMILER AL 8000 PlusPROMILER AL 8000 Plus to lepsza wersja AL 8000. Nowością jest nowy wygląd oraz jego funkcje, przy czym wiarygodne pomiary nadal są na najwyższym poziomie. PROMILER AL 8000 Plus powinien posiadać każdy kierowca, który jest świadomy skutków prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Nowe wydanie alkomatu mierzy zawartość alkoholu od zera do czterech promili. Dokładność do 0,01 promila daje poczucie bezpieczeństwa każdemu, kto z niego korzysta. Czujnik alkomatu jest wykonany z platyny. Te czujniki elektrochemiczne mają powłokę z oksydazy glukozowej, enzymu, który reaguje z alkoholem w wydychanym powietrzu, wytwarzając kwas glukonowy i nadtlenek wodoru. Te reakcje chemiczne uwalniają elektrony, które można zmierzyć multimetrem w celu określenia stężenia. Technologia używana głównie przez policję może być teraz również dostępna w każdym domu prywatnym. Z nowych funkcji jakie posiada urządzenie to między innymi przypominanie o kalibracji, pamięć wyników oraz wbudowany ustnik.

Sprawdź szczegóły

Alkomat PROMILER AL-8000 SILVER

Alkomat PROMILER AL-8000 SILVER

Alkomat AL-8000 SILVER to prawdziwy czempion wśród alkomatów. Jest on zwycięzcą w swojej klasie w wielu prestiżowych testach, które zostały wykonane między innymi przez znane czasopisma motoryzacyjne. Ten model często porównuje się z alkomatami policyjnymi i w tych potyczkach wychodzi w naprawdę bardzo dobrym świetle. To jeden z najdokładniejszych alkomatów osobistych z czujnikiem elektrochemicznym, a to za sprawą platynowego sensora nowej generacji. Prócz niezwykle precyzyjnych wyników, alkomat cechuje się również krótkim czasem przygotowania do mierzenia pomiaru (15 sekund), oraz możliwością pracy w zakresie temperatury od 0 do aż 40 stopni Celsjusza. Sygnalizacja dźwiękowa pomiaru, jak i ewentualnych błędów jest kolejnym ważnym atutem modelu AL-8000 SILVER. Warto również zwrócić uwagę na piękny kolor alkomatu i jego zgrabny design, dzięki czemu może stać się on ciekawym i praktycznym prezentem dla bliskiej osoby.

Sprawdź szczegóły

Alkomat AlcoFind PRO X-3

Alkomat AlcoFind PRO X-3Ten alkomat posiada platynowy czujnik elektrochemiczny, który jest najczęściej wybieranym do prywatnego użytku. Idealnie sprawdzi się dla osób, które oczekują doskonałej jakości urządzenia oraz precyzyjnych pomiarów, lecz nie potrzebują sprawdzać swojej trzeźwości często. Urządzenie posiada miejsce na ustnik i czytelny wyświetlacz. Mierzy alkohol w zakresie od od 0 do 4 promili. Nie jest duży, dlatego idealnie sprawdzi się w przechowywaniu w damskiej torebce lub w transporcie. Alkomat informuje nas o konieczności kalibracji zliczając ilość wykonanych testów. Ma również podświetlany ustnik, co wyróżnia go wśród konkurencji.

Sprawdź szczegóły

Alkomat PROMILER ALP-1 Lite

Alkomat PROMILER ALP-1 LitePROMILER ALP-1 Lite to jedno z najbardziej profesjonalnych urządzeń wśród alkomatów. Jako, że spełnia wszelkie wymogi policyjne, będzie doskonałym alkomatem dla wszystkich bardzo wymagających użytkowników. Nie bez przyczyny uznawany jest za najbardziej zaawansowane urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Posiada elektroniczny sensor, który cechuje się wysoką wytrzymałością. Dużym atutem jest też doskonała precyzja. Alkomat PROMILER ALP-1 Lite pozwala na pomiar za pomocą ustnika lub przesiewowo, bezdotykowo. Pamięta aż ostatnie 500 pomiarów, więc osoba prywatna może mieć wgląd w bardzo daleką historię.

Sprawdź szczegóły

 

Alkomat ALCOFIND PRO X-5 PLUS

devshop-31337.shoparena.plNiezwykle precyzyjny, świetnie wykonany oraz bardzo zaawansowany technicznie alkomat PRO X-5 PLUS sprosta wymaganiom każdego użytkownika. Dokładność opisywanego modelu można śmiało porównać z „osiągami” profesjonalnych alkomatów policyjnych, co często potwierdzają sami użytkownicy tego produktu. Na uwagę zasługuje tutaj między innymi wytrzymały sensor elektrochemiczny, który został wykonany z platyny. Co istotne, czas pomiaru to tylko 15 sekund, zaś czas przygotowania wynosi zaledwie 12 sekund. Ponadto alcofind PRO X-5 PLUS posiada wyraźny wyświetlacz LED, sygnalizację dźwiękową, sygnalizację źle wykonanej próby czy też uszkodzonego czujnika. Jeżeli poszukujesz sprawdzonego modelu alkomatu, który nigdy Cię nie zawiedzie to PRO X-5 PLUS zdaje się być idealnym wyborem pod względem jakości do ceny.

Sprawdź szczegóły