Alkoholizm to choroba, która może dotknąć każdego. Jest to przewlekłe i postępujące zaburzenie, w którym ktoś traci kontrolę nad swoją zdolnością do zaprzestania picia pomimo szkód, jakie wyrządza to jego zdrowiu, związkom i finansom. Istnieje wiele oznak alkoholizmu, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się, czy jesteś uzależniony od alkoholu.

Jakie są oznaki alkoholizmu?

Alkoholizm nie jest łatwy do zauważenia, ponieważ nie jest to coś, co można zobaczyć z zewnątrz. Jest to ukryte uzależnienie, które może wpływać na wiele aspektów życia danej osoby, w tym pracę i relacje osobiste. Aby określić, czy ktoś pije za dużo, a nawet jest uzależniony od alkoholu, należy zwrócić uwagę na pewne oznaki. To złożona choroba, która może mieć różne objawy. Komuś może być trudno określić, czy jest uzależniony, czy nie, dlatego ważne jest, aby znać oznaki alkoholizmu. Choroba, która wpływa na całe ciało i mózg, utrudniając człowiekowi zaprzestanie picia. Może powodować wiele fizycznych i psychicznych objawów, które zwykle występują razem. Oznaki, że Ty lub ktoś, kogo znasz, może zmagać się z alkoholizmem, to:

- Spędzanie dużo czasu na piciu lub upijaniu się

- Angażowanie się w niebezpieczne zachowania

- Picie więcej niż zwykle podczas imprez towarzyskich

- Masz problem z utrzymaniem pracy

Jak chronić swoje nawyki związane z piciem za pomocą tych 5 najlepszych wskazówek?

Alkohol jest główną przyczyną śmiertelnych wypadków samochodowych, innych obrażeń i innych przestępstw. Najlepszym sposobem ochrony przed tymi problemami jest upewnienie się, że nie prowadzisz samochodu ani nie pijesz za dużo.

5 najważniejszych wskazówek dotyczących ochrony nawyków związanych z piciem:

- Nie pij i nie prowadź

- Nie pij więcej alkoholu niż jest w stanie przetworzyć Twój organizm

- Upewnij się, że znasz swoje ograniczenia

- Planuj z wyprzedzeniem wszelkie imprezy towarzyskie

- Miej wyznaczonego kierowcę

Alkohol jest jednym z najczęściej spożywanych napojów alkoholowych w Ameryce. Szacuje się, że prawie 20% dorosłych obecnie pije alkohol, a prawie połowa Amerykanów powyżej 18 roku życia uważana jest za upijających się.

Oznaki ostrzegawcze alkoholizmu są liczne i zróżnicowane, ale niektóre są bardziej znaczące niż inne. Jeśli martwisz się kimś, kto może być alkoholikiem, miej oko na te objawy.

Najlepsze sposoby na wyjście z uzależnienia od alkoholu

Wychodzenie z uzależnienia od alkoholu jest trudne. Potrzeba dużo czasu i wysiłku, aby się nie nawrócić. Istnieje wiele różnych sposobów radzenia sobie z uzależnieniem od alkoholu, aby się go pozbyć. Niektóre metody obejmują leki, terapię rozmową, programy 9-etapowe, grupy wsparcia i medytację.

Uzależnienie od alkoholu może mieć ogromny wpływ na życie jednostki. Może prowadzić do różnych problemów, takich jak wyniki w szkole, kontakty towarzyskie i inne. Wychodzenie z uzależnienia od alkoholu to długi i trudny proces, który wymaga czasu i energii.

Wyzdrowienie z alkoholizmu to długi proces. Zawiera 9 kroków, które są podzielone na łatwe do opanowania porcje.

1. Rozpoznaj swój alkoholizm i stwórz plan działania

2. Przyznaj, że masz problem z przyjaciółmi i członkami rodziny

3. Poszukaj profesjonalnej pomocy w leczeniu, poradnictwie lub grupach wsparcia

4. Rozpocznij regenerację, biorąc jeden dzień na raz

5. Przyjrzyj się uczciwie sobie i swojemu życiu; zbadaj, co doprowadziło Cię do tego punktu

6. Uzyskaj wsparcie od ludzi, którym na Tobie zależy

7. Ustal zdrowe priorytety

8. Dowiedz się o uzależnieniu od alkoholu i jego konsekwencjach

9. Zaakceptuj konsekwencje swoich działań i napraw je, gdy jest to właściwe;